Copyright © 2008 Almanet Co. webmaster@almanet.ir

 

اخبار آلما

 Almanet News

آلما شبکه ارائه کننده انواع پریز 3 فاز لگراند

نبرد پر هزینه مایکروسافت برای شکست اپل

برآوردهای سر انگشتی از هزینه های رایج در جهان وایرلس نشان می دهند، شرکت عظیم مایکروسافت که برای بازگشت به بازار تلفن های هوشمند و شکست رقبای بزرگی مانند اپل در تلاش است باید مبالغ هنگفتی را برای حضور در این رقابت بپردازد.
به گزارش مهر، مایکروسافت با سرعت در حال تکمیل ویندوز موبایل7 است، سکوی تلفن هوشمندی که می تواند با آی فون، آندرویید و بلک بری رقابت کند. با این حال هنوز اطلاعاتی مانند قیمت، زمان ارائه و توانایی های این سیستم نامشخص باقی مانده است. تنها یک مورد آشکار است، رونمایی از آن میلیاردها دلار هزینه در بر خواهد داشت.

مایکروسافت برای اطمینان از پیروزی اش در این میدان تصمیم به قربانی کردن تلفن همراه هوشمند خود گرفت و نشان داد نبردی جدی را برای بقا در کارزار بازار تلفن های هوشمند آغاز کرده است. به نظر می رسد آغاز چنین نبردی هزینه های گزافی برای غول تکنولوژی جهان در بر داشته باشد، هزینه ای بالاتر از چندین میلیارد دلار.
«جاناتان گلدبرگ» تحلیلگر بانک «deutsche» معتقد است: مایکروسافت تنها برای بازاریابی 400 میلیون دلار هزینه خواهد کرد و هزینه های کلی این شرکت با احتساب هزینه های تولید در حدود یک میلیارد دلار خواهد بود. با این حال تحلیلگر دیگری به نام «مری جو فولی» معتقد است: یک میلیارد دلار با توجه به درآمد 5/62 میلیارد دلاری سال 2010 و ناتوانی رو به رشد این شرکت در پاسخ دادن به رقبایی مانند آی فون و آندرویید برای بازگشت مایکروسافت به این بازار هزینه بسیار ناچیزی برای خرج کردن است.

ارائه تعرفه‌های استفاده از فیبر نوری همراه با طرح تجاری

به گفته رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي تعرفه‌هاي استفاده از فيبرنوري كشور همراه طرح تجاري به اين سازمان ارايه مي‌شود.
محمود خسروي در گفت‌و‌گو با ايسنا درباره تعيين كف و سقف تعرفه‌هاي استفاده از فيبر نوري كشور گفت: روال كار به اين صورت است كه تعرفه‌ها هميشه به همراه طرح تجاري به ما داده شود. به گفته او درواقع تعرفه‌ها به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي پيشنهاد مي‌شود و ما آن را در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات بررسي و نهايي مي‌كنيم اما در رابطه با اين موضوع هنوز چيزي به دست ما نرسيده و تعيين نشده است.
گفتني است؛ چندي پيش مدير عامل شرکت ارتباطات زيرساخت از متعادل کردن تعرفه‌هاي استفاده از شبکه فيبر نوري براي کشورهاي همسايه خبر داده بود. محمدباقر ظهوري‌فر در گفت‌و‌گو با ايسنا اظهار كرده بود: در همين راستا،‌ اقدامات اوليه انجام شده اما سقف و يا کف اين تعرفه‌ها هنوز نهايي نشده است. هم‌اکنون کشورها و شرکت‌هاي بسياري متقاضي استفاده از شبکه فيبر نوري ايران هستند و ما در حال انجام كارهاي مورد نياز هستيم.

 

تولید سیستم عامل ورژن صفر در ایران

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته سیستم عامل خاص خود را دارند و ما نیز باید به این مهم دست یابیم گفت: گام‌هایی در این زمینه برداشته شده و موفق شده‌ایم با تلاش محققان کشور سیستم عاملی با ورژن صفر تولید کنیم.
غلامرضا جلالی که در اولین قسمت گفت‌وگوی خود با خبرگزاری مهر تاکید کرده بود استقلال خود را در فناوری اطلاعات از دست داده‌ایم در ادامه این گفت‌وگو به تشریح گامهای لازم برای تامین امنیت فناوری اطلاعات پرداخته است.

گوگل در فرودگاهها Wi-Fi رایگان ارایه می‌دهد.


گوگل اعلام کرده که برای زمان تعطیلات کریسمس در فرودگاه های آمریکا سرویس
Wi-Fi رایگان ارایه می دهد.
به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از نکسوس، گوگل درصدد است در زمان تعطیلات کریسمس 47 فرودگاه آمریکا را به سرویس Wi-Fi رایگان مجهز کند.
در زمان تعطیلات سفرهای زیادی از فرودگاه ها صورت می گیرد و در تماس بودن افراد با خانواده اهمیت بسیاری دارد، بنابراین گوگل قصد دارد امکان ارسال و دریافت ایمیل و مکالمه را برای مسافران در زمان تعطیلات به شکل رایگان فراهم کند.
گوگل اعلام کرد که از هم اکنون با فرودگاه های گوناگون و شرکت های ارایه دهنده سرویس های اینترنت در سراسر آمریکا به منظور ارایه اتصالات Wi-Fi در فرودگاه ها تا 15 ژانویه 2010 کار می کند.