بلاگ

بررسی تخصصی کابل های شبکه اورجینال لگراند فرانسه

کابل شبکه یکی از مهم ترین اجزای کابل کشی افقی برای عملکرد کل لینک، هم از نظر کیفیت محصول و هم از نظر انطباق نصب کابل می باشد. هر گونه خطای نصب کابل به طور جدی عملکرد نصب را به خطر می اندازد. برای سیستم‌های کابل‌کشی ساختاریافته، استاندارد استفاده از کابل‌های متقارن چهار زوجتابیده و متقارن با امپدانس 100  (به ترتیب 100 مگاهرتز، 250 مگاهرتز و 500 مگاهرتز) کتگوری های Cat5e، Cat6 و Cat6A را الزامی می‌کند.

 

کابل های شبکه معمولاً به یکی از سه حالت زیر می باشد:

U/UTP بدون محافظ (زوج کابل تابیده بدون محافظ)

F/UTP دارای محافظ (زوج کابل تابیده فویلدار)

دارای محافظ دوگانه SF/UTP یا S/FTP.

 

تا به امروز، متاسفانه Cat7 مورد استقبال بالایی قرار نگرفته است، اگر چه Cat7 استاندارد می باشد و می تواند سطوح عملکرد بالایی را ارائه دهد. این به دلایل، هزینه و در مواردی که مشکلات نصب وجود دارد کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در جدول زیر، کابل های شبکه لگراند همراه با مشخصات فنی کامل ارائه شده است:

امپدانس، بازه فرکانسی و دمای کاری و نگهداری آن در جدول زیر برای انواع کابل های LCS2 و LCS3 لگراند نشان داده شده است.

 

کابل‌های انتقال داده از چهار زوج تشکیل شده‌اند که در داخل یک غلاف با توجه به طرح خاصی چیده شده‌اند، که برای کاهش مشکلات تضعیف و تداخل ضروری Return Loss است. این طرح شامل پیچش جفت هادی ها به صورت جداگانه است. این جفت ها با استفاده از رنگ های استاندارد شناسایی می شوند. هر یک از زوج ها گام متفاوتی دارند و به نوبه خود در داخل غلاف بیرونی به طور متفاوتی پیچ خورده اند. اندازه هادی مجاز توسط استانداردها بین 22 تا 26 AWG است: 24 AWG رایج ترین مورد استفاده در همه موارد است. مخفف AWG (American Wire Gauge) مربوط به واحد اندازه گیری است که توسط استانداردهای آمریکایی برای اندازه گیری سطح مقطع کابل ها استفاده می شود. از آنجایی که یک نسبت است، کوچکترین مقاطع با بزرگترین اندازه های AWG مطابقت دارد. مناسب بودن استفاده از کابل ها با انواع غلاف باید با توجه به منطقه ای که سیستم کابل کشی در آن نصب شده است ارزیابی شود. رایج ترین روکش کابل PVC یا LSZH (هالوژن کم دود صفر) است.

طبق مشخصات IEC و CEI کابل های دارای LSZH غلاف باید استفاده شود:

– در مناطق عمومی

– در مناطق پر جمعیت مانند ادارات و مجتمع های تجاری بزرگ

– تأسیسات صنعتی

که در معرض آزمایش نهایی توسط نهادهای عمومی یا ایمنی، مانند مقامات آتش نشانی هستند. در صورت آتش سوزی، کابل های دارای این نوع غلاف دود بسیار کمی از خود متصاعد می کنند و هیچ گونه گاز سمی آزاد نمی کنند. در شکل های زیر رنگ زوج ها و AWG استاندارد کابل ها و نحوه نامگذاری کابل ها بر اساس نوع محافظت نشان داده شده است.

 

 

کابل های چند زوجی مخابرات (بالاتر از چهار زوج شبکه) عمدتاً برای انتقال داده های تلفنی به ایستگاه کاری استفاده می شود. کابل های مورد استفاده عموماً از 50 و 100 جفت تشکیل شده اند. معمولاً نباید از کابل هایی با تعداد جفت بیشتر استفاده کرد. کابل های چند زوجی با ضریب 5 وجود دارد، که عموماً دارای 25 و 50 جفت هستند. این کابل ها معمولاً برای راه حل های خاصی استفاده می شوند که توسط طراحان در هنگام طراحی پروژه مشخص شده است. زوج های داخل کابل های تلفنی رنگ های استاندارد هستند. هنگام نصب کابل های مخابراتی باید مشخصات و کد رنگ رعایت شود (مانند شکل زیر)

 

 

لطفا جهت دریافت قیمت کابل های شبکه لگراند با دفتر مرکری شرکت آلما شبکه، نماینده لگراند در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =