بلاگ

بهینه سازی دیتاسنتر از دیدگاه Legrand لگراند

فضا یکی از مهمترین نکات در دیتاسنتر می باشد.  زیرساخت از چشم انداز صرفه جویی در فضا، و  ابتکار “مرکز داده بی نهایت” پشتیبانی می کند. راه های جدیدبرای صرفه جویی در فضای مرکز داده وجود دارد که بسیار مهم و حیاطی می باشد و می تواند در آینده در هزینه ها صرفه جویی نماید.

رک های  بلندتر،  یکی از نکات کلیدی ابتکار مرکز داده بی نهایت ، رشد قفسه ها به صورت عمودی است. یک رک 9 اینچی تا 38 درصد فضای RU بیشتری نسبت به رک 7 اینچی دارد. این افزایش یک سوم فضای بیشتر یک مزیت بسیار جذاب است! پس هر چه رک ها بزرگتر باشد، فضای بیشتری جهت قرار دادن دیوایس های اکتیو و پسیو داریم!

 

تجهیزات لگراند

پشتیبانی از جریان هوا و خنک‌سازی بهبود یافته نکته کلیدی دیگری می باشد.  زیرساخت تجهیزات خنک‌کننده مبتنی بر طراحی رک ها، خنک‌کننده غیرفعال و سایر روش‌ها را برای افزایش چگالی رک  ارائه می‌کند. خنک کننده و جریان هوا بهبود یافته امکان میزبانی دستگاه های اکتیو بیشتری را در همان مقدار فضای رک فراهم می کند. لگراند مجموعه کاملی از راه‌حل‌های خنک‌کننده، از راه‌حل‌های خنک‌کننده یکپارچه دوبل (جفت شده)، تا مدیریت و مهار جریان هوا، برای ارائه مزایای بیشتر صرفه‌جویی در فضا از گزینه‌های خنک‌کننده پیشرفته ارائه داده است.

بهبود راه حل های کابل کشی، برای تراکم پچ پنل ها با پورت بالاتر افزایش تراکم پورت فضایی را در رک برای دستگاه های فعال باز می‌کند. برای مثال، راه‌حل‌های زیرساخت متصل Legrand می‌توانند از کانکتورهای 144LC در یک واحد رک پشتیبانی کنند و تعداد RUS اختصاص داده شده به اتصالات را کاهش دهند.

پشتیبانی پچ پنل ها  از فیبرنوری و مس در یک پچ پنل و در یک یونیت طراحی ویژه و خاص لگراند می باشد.  یک راه اضافی برای صرفه جویی در فضا در مرکز داده می باشد، که ارائه یک واحد رک است که در آن زیرساخت های مس و  فیبر می توانند در کنار هم قرار گیرند.  Legrand این پیشنهادات ترکیبی را به عنوان بخشی از زیرساخت جهت بهینه شدن مرکز داده ارائه داده است.

 

کابل شبکه لگراند (بهینه شده)

کابل با قطر بیرونی کمتر راه حل هوشمندانه دیگر لگراند می باشد. این راه حل ممکن است در ابتدا نکته کوچکی به نظر برسد، اما استفاده از کابل با قطر بیرونی کوچکتر می تواند بخش مهمی برای افزایش تراکم رک یا استقرار دستگاه های اکتیوربدون تغییر در زیرساخت های فیزیکی باشد. کابل OD کوچکتر همچنین می تواند سرعت فضای موجود در کابل کشی یا در یک محیط طبقه مرتفع را افزایش دهد. تعداد زیادی کابل OD کوچکتر می تواند باعث صرفه جویی در فضا شود.

 

بهبود تجربه مشتری، نیز باعث افزایش کارایی می شود، اما اغلب نادیده گرفته می شود. زیرساخت داده ها چندین عنصر مشکل را برطرف می‌کند.  یکپارچه سازی یکپارچه محصولات در دیتاسنتر یکی از مهمترین مشکلات برای کارکنان مرکز داده می باشد، که محصولات آن طور که انتظار می‌رود با هم کار نکنند.

ساده کردن رابطه مشتری دیتاسنتر و مالکان دیتاسنتر بسیار مهم است.  ارائه یک نقطه تماس یکی از مهم ترین راه ها برای ساده سازی روابط مشتری/فروشنده در مراکز داده است. شرکت لگراند یک واحد تماس را فراهم می کند که می تواند راه حل ها را هماهنگ کند، به هماهنگی برنامه های تحویل، کار با پیمانکاران و پشتیبانی از سایر وظایفی که پروژه را روان تر می کند، پشتیبانی کند. مشتری همچنین کارشناسان خاص دیتاسنتر را در صورت نیاز به دانش و در زمان مناسب پیدا می‌کند.

ارائه تخصص ویژه برای هر پروژه ارتقا یا بهبود مرکز داده از تخصص های لگراند می باشد.  Legrand تجربه و توانایی خود را به گونه‌ای به مشتری ارائه می دهد که به طور خاص از آن پروژه پشتیبانی می‌کند، از توانایی های خود و دیتاسنتر برای کوتاه‌تر کردن جدول زمانی تحویل پروژه مرکز داده استفاده می‌کند و به کارکنان مرکز داده اجازه می‌دهد تا کارآمدتر باشند. ارائه راهنماها و مستندات خاص پروژه از تعهدات شرکت لگراند به مشتریان خود می باشد.

ارائه تخصص ویژه برای هر پروژه ارتقا یا بهبود مرکز داده از تخصص های لگراند می باشد.  Legrand تجربه و توانایی خود را به گونه‌ای به مشتری ارائه می دهد که به طور خاص از آن پروژه پشتیبانی می‌کند، از توانایی های خود و دیتاسنتر برای کوتاه‌تر کردن جدول زمانی تحویل پروژه مرکز داده استفاده می‌کند و به کارکنان مرکز داده اجازه می‌دهد تا کارآمدتر باشند. ارائه راهنماها و مستندات خاص پروژه از تعهدات شرکت لگراند به مشتریان خود می باشد.

 

تقریباً  در یک دهه اخیر، صرفه جویی در انرژی در مرکز داده به یک اصل برای کاهش هزینه ها تبدیل شد. این چالش اما، توسط لگراند تغییر کرده است و اکنون شامل اهداف بالاتر و پایدارتر می باشد. تلاش برای پایداری انرژی، پایداری برای فعالیت های خودمان و همچنین حمایت از تلاش های مشتریانمان. لگراند هم در فرآیند تولید و هم در محصولاتی که با استفاده از این فرآیند ساخته می شوند، جایگاه رهبری را ایجاد کرده است. لگراند اغلب توسط وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) به دلیل تلاش های پایداری خود شناخته می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 14 =