ویژگی های محصولات امنیتی سیمانتک


 

در سال های اخیر شرکت آلماشبکه دریافته است که به دلیل اهمیت دسترسی سریع و صحیح به اطلاعات و امنیت داده ها ایجاد شبکه های پایدار و ساخت یافته که دارای ایمنی استاندارد میباشند, درجوامع کنونی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

چنانکه کشور های صنعتی , نیمه صنعتی و در حال توسعه جهان موفقیت و پیشرفت خود را مرهون و در گرو سرمایه گذاری بیشتر و ارتقا سطح فن آوری اطلاعات در جوامع خود می دانند. بدین ترتیب برای آماده شدن و پیشگیری در مقابل تهدیدات گوناگون که روز به روز شکل تازه ای به خود می گیرند باید اولا دانش و اطلاعات خود را در این زمینه بالا برده و در مرحله بعد با توجه به نیازهای امنیتی هر شبکه بهترین راهکار امنیتی را گزینش نماییم.

سازمان های بزرگ و کوچک نیازمند ایجاد سیاست های امنیتی لازم در خصوص استفاده از کامپیوتر و ایمن سازی اطلاعات و شبکه های کامپیوتری میباشد. امروزه به دلیل توجه ویژه سازمان ها و شرکت ها به این مقوله به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر استفاده از نرم افزارهای غیر اورجینال (Crack) تقریبا منسوخ شده و نیاز به استفاده از نرم افزارهای نسخه اصلی (Original) با لایسنس معتبر به دلیل ارائه تضمین و خدمات پشتیبانی از سوی شرکت تولیدکننده مورد استقبال بیشتر کاربران سازمان ها قرار گرفته است.

بدین منظور آلماشبکه جهت پاسخگویی به این نیاز با عرضه محصولات کاربردی و نرم افزارهای امنیتی سیمانتک سازمانی با لایسنس معتبر و تضمین پشتیبانی پس از فروش, خدمات تخصصی ارائه محصولات سیمانتک را در پاسخ به درخواست مشتریان به صورت ذیل ارائه می دهد.

• ارائه محصولات و راهکارهای جامع و کامل در حوزه امنیت شبکه های کامپیوتری

• سیستم های ذخیره سازی و پشتیبانی داده ها

• ارائه و پشتیبانی نرم افزارهای امنیتی با لایسنس معتبر

• طراحی و پیاده سازی خدمات در زمینه مجازی سازی

• ارائه مشاوره و خدمات آموزشی به منظور راهبری شبکه و حفظ امنیت آن

• راهکارهای مبتنی بر سیستم های اطلاعاتی-عملیاتی یکپارچه

• ارائه پشتیبانی فنی و پیگیری مستمر

شناخت نیازها , لازمه گزینش مناسب:

به موازات حرکت به سمت یک سازمان مدرن و مبتنی بر تکنولوژی اطلاعات , میبایست تدابیر لازم در رابطه با حفاظت از اطلاعات اندیشیده گردد. در این راستا لازم است که هر سازمان برای حفاظت از اطلاعات حیاتی و ارزشمند خود پایبند به یک سیاست و استراتژی خاص بوده و بر اساس آن سیستم امنیتی را اجرا و پیاده سازی نماید.

آلماشبکه با تمرکز بر روی محصولات تحت شبکه و حرفه ای سیمانتک (Symantec) قابلیت های مدیریتی گوناگونی را برای کاربران فراهم می آورد, همچنین فعالیت های جانبی در زمینه معرفی و یا پشتیبانی محصولات نیز بیشتر در همین زمینه متمرکز شده اند.

در حوزه آنتی ویروس های موجود در بازار جهانی معرفی یک گزینه به عنوان بهترین انتخاب در واقع امکان ناپذیر است چرا که در برخی از موارد یک آنتی ویروس میتواند رقبای خود را در یک زمینه خاص پشت سر بگذارد, اما هیج آنتی ویروسی وجود ندارد که بتواند سایر رقبا را در تمامی ارزیابی ها شکست دهد. در حقیقت دلایل اصلی این وضعیت در بازار آنتی ویروس از دو عامل اساسی نشات می گیرد: اولا شرکت های ارائه دهنده این محصولات همگی از سابقه, تخصص و تجربه بالایی در این زمینه برخوردار بوده و با نیازهای امنیتی کاملا آشنایی دارند, مورد دوم جریان رقابتی بسیار شدیدی است که مابین این شرکت ها وجود دارد که به آنها اجازه نمی دهد با فاصله چندان زیادی از یکدیگر پیشی بگیرند.

نتیجه کلی این است که نمی توان یک محصول خاص را به عنوان بهترین گزینه برای تمامی کاربران معرفی نمود, در حقیقت کاربران باید با آگاهی و شناخت از نیازهای خود در مورد انتخاب آنتی ویروس مناسب تصمیم گیری نمایند و این تصمیم گیری صحیح جز با در نظر گرفتن شرایط و امکانات سیستم مورد استفاده امکان پذیر نمی باشد.

بنابراین هر سازمان می بایست بر اساس اولویت خود تصمیم بگیرد که کدام یک از فاکتور های سرعت ,حافظه , میزان و روش تشخیص ,قابلیت شناسایی و پاکسازی و یا پشتیبانی برایش حائز اهمیت بیشتری می باشد.

از دیدگاه تخصصی آلما شبکه می توان اذعان نمود که در درجه نخست میزان تشخیص ویروس ها و بدافزارها و در درجه دوم قابلیت و روش پاکسازی این ویروس ها و در مرحله آخر ایجاد امنیت توام با عدم کاهش سرعت سیستم از بالاترین درجه اهمیت برای یک آنتی ویروس مناسب به شمار می روند. چرا که اگر یک آنتی ویروس از قابلیت های بالایی در زمینه پاکسازی برخوردار بوده اما قادر به شناسایی یک ویروس خاص نباشد در واقع هیچ اقدام پیشگیرانه ای را در رابطه با آن نخواهد داد. از طرف دیگر آنتی ویروسی که قدرت شناسایی ویروس را داشته اما قادر به پاکسازی آن نباشد, نمی تواند در این زمینه به سازمان هایاری لازم را برساند.

در نهایت همواره بهتر است به روزترین آنتی ویروس و قوی ترین آنتی ویروسی انتخاب شود که با تمام مطالب ارائه شده در سال های اخیر آنتی ویروس Symantec جز بهترین و تخصصی ترین آنها به شمار می رود که تضمین کننده بالاترین سطح امنیت میباشد زیرا هدف اصلی انتخاب کاربر در استفاده از آنتی ویروس نیز همین است.

آلماشبکه با شناخت تمامی این نیازها و آنالیز و تحلیل اهداف سازمان مورد نظر تدابیر و تمهیدات لازم را در خصوص حفاظت از سیستم ها و شبکه ها در مقابل انواع متفاوت حملات اطلاعاتی ارائه داده و شرایط اتخاذ راهکار مناسب به منظور برخورد سیستماتیک با هر یک از آنان را فراهم می آورد.

 

 

 

Copyright © 2008 Almanet Co. webmaster@almanet.ir